Creation/Dev/Script/Client/TParticle: Difference between revisions
From Graal Bible
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
=TParticle= | |||
Inherits [[Creation/Dev/Script/Client/TGraalVar|TGraalVar]]. | |||
==Variables== | |||
{| border="1" cellpadding="2" width="100%" | |||
| '''Name''' | |||
| '''Type''' | |||
| '''Description''' | |||
|- | |||
| angle | |||
| float | |||
| | |||
|- | |||
| lifetime | |||
| float | |||
| | |||
|- | |||
| movementvector | |||
| string | |||
| | |||
|- | |||
| sound | |||
| string | |||
| | |||
|- | |||
| speed | |||
| float | |||
| | |||
|- | |||
| spin | |||
| float | |||
| | |||
|- | |||
| zangle | |||
| float | |||
| | |||
|} | |||
Revision as of 10:13, 27 January 2006
TParticle
Inherits TGraalVar.
Variables
| Name | Type | Description |
| angle | float | |
| lifetime | float | |
| movementvector | string | |
| sound | string | |
| speed | float | |
| spin | float | |
| zangle | float |